Akıllı cep telefonu pazarı günden güne gelişiyor. Hatta bu yıl içerisinde öyle bir teknoloji bildirimi yapıldı ki söz konusu bildirim resmen devrim niteliğinde hayatımızda yer edinecek gibi. Bahsini ettiğim özellik olan katlanabilir telefon özelliği ile telefonların donanımı daha da geliştirilebiliyor.

Dokunmatik ekran’ a geçişimiz kadar etkili olacağını tahmin ettiğimiz katlanabilir telefonların ilk temelini Güney Kore kökenli akıllı cep telefonu devi Sasmsung attı. Samsung, Galaxy serisinin amiral gemisini tanıtmak için San Francisco’ya geldiğinde yeni teknolojisini insanlara büyük bir heyecan ile tanıttı.

Katlanabilir Telefon

Samsung yeni teknolojisini uygulayacağı cep telefonunun adına Galaxy Fold adını verdi. Fold, en büyük özelliği sayesinde 7.3 inç boyutunda bir tablet görünümü elde edebiliyor. Telefon kapalı iken ise 4.6 inç’lik bir boyuta küçülüyor. Söz konusu akıllı cep telefonunun en büyük telefonu Note 9’un boyutunun ise 6.4 inç olduğunu hatırlatmak isterim. Samsung’un yeni amiral gemisini istediğiniz boyutta ister telefon kanatlarını açarak isterseniz de standart ekranınızda tüm işlemlerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

katlanabilir telefon

Fold adlı yeni cep telefonu sunmuş olduğu ekran teknolojisi ile beraber birde 6 kameralı oluşunu da belirtmek de fayda var. Telefonun arka tarafında biri geniş birisi de zoom olmak üzere 2 adet 12 megapiksel kamera ve buna ek olarak 16 megapiksellik geniş bir kamera bulunuyor. Üç adet kamera ise telefonun ön yüzünde yer alıyor. (2 adet 10 megapiksel, 1 adet 8 mp)

Telefon ekranının açılıp, kapatılabilmesi için cam ekran kullanılmasından kaçınılmış daha esnek özel bir polimer malzeme kullanmış. Bu özel ürün katlanır yapısı sayesinde yeni teknolojinin temeli oldu.  17 Mayıs tarihinde Türkiye’ de raflarda yerini alacak Galaxy Fold’un 9 bin TL satış fiyatı olacak.

HENÜZ YORUM YOK

Cevapla