Türk savunma sanayi durmaksızın gelişim gösteriliyor. Başarılı projeler de hız kesmeden gelişim gözlemleniyor milli uydu, milli uçak, milli tank ve daha birçok proje de kararlıkla çalışmalar sürdürülüyor. Ordumuzun gücüne güç katacak ve aynı zamanda bölgesinde Türkiye’yi lider konumuna getirecek yerli savunma sistemlerimizin listesini sizler için hazırladık.

1) Som Füzesi

200 metreye kadar ulaşan Som füzesi dosta güven düşmana korku salıyor. Bataryasından, içinde ki sisteme kadar TÜBİTAK tarafından geliştirilmiştir. Som füzesi karadan, denizden, uçaktan atış imkanı sağlıyor aynı zamanda GPS ile uydudan hedefe kitleniyor. Testleri tamamlanan bu harika füze seri üretime geçip, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envaterine giriş yaptı bile.

som füzesi

2) Tanksavar Füze Sistemi

UMTAS yerli ve milli tanksavar füze sistemi ileri teknoloji bir savunma sistemidir. Savaş alanında ki tüm zırhları delebilecek ve tehditlerden koruyacak güçtedir. Sizlere bu harika ürünün sunduğu taktiksel avantajları açıklayalım.

  • 7 Gün 24 saat tüm koşullarda görev yapabilme özelliği.
  • Gizlenmiş hedeflere tam atış avantajı
  • Hassas, güçsüz vuruş noktalarına vuruş avantajı
  • Geniş açılı hedef alma, hedefe kitlenme ve fırlatma özelliği
  • Kurşun çarpmasına, yakı yangınına karşı duyarsız mühimmat özelliği

3) Bora – 12

Bora – 12 milli savunma sanayi tarafından üretilen ve uluslararası arena da gece, gündüz atışlarında tam başarı sağlamış, rakiplerini geride bırakmış nişancı tüfeği. MKE ve Jandarma Genel Komutanlığı ile ortaklaşa olarak üretilen bu silah savunma sanayi açısından ülkemizde ki en iyi başarılardandır. %100 Türk yapımı bu harika silah ile mesafe ayarı, kaynak bölgesi yükseklik ayarı, dipçik boy mesafe ayarı aynı zamanda tetik ve kabza arası mesafe ayarı yapılabilmektedir. 1200 metre uzaklıkta ki hedefe dahi hasar verebilir.

HENÜZ YORUM YOK

Cevapla